Równie elektryzujące było pojawienie się Opla na targach IAA Mobility w Monachium we wrześniu tego roku. Najważniejszym punktem tego wydarzenia była prezentacja wizjonerskiego Opla Experimental, za pośrednictwem którego Opel przedstawił przyszłość marki i nadchodzących modeli.
Opel wzbudził jeszcze więcej pasji i emocji w trzecim sezonie ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe”, pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych. Wśród licznych ważnych dla marki wydarzeń znalazła się nagroda DMSB Sustainability Award 2023 oraz specjalny samochód rajdowy „Art car” – Opel Corsa Rally Electric stworzony przez Elisę Klinkenberg. Równie wyjątkowy był Opel Rocks e-XTREME, który wywoływał poruszenie wszędzie tam, gdzie się pojawiał.
Przyciągające wzrok, ale przede wszystkim elektryczne są również niedawno zaprezentowane najnowsze edycje lekkich samochodów dostawczych Opla, takie jak: Opel Combo, Vivaro i Movano. Marka z logo Blitz cały czas będzie podążać w jasno określonym kierunku również w 2024 roku, kiedy to Opel będzie świętować kolejne elektryzujące wydarzenia, a także 125-lecie produkcji samochodów.
Dyrektor generalny marki Opel, Florian Huettl powiedział: „Sprawiamy, że mobilność staje się elektryczna, łatwa i ekscytująca. Już na samych targach IAA Mobility zaprezentowaliśmy trzy pionierskie światowe premiery – wizjonerskiego Opla Experimental, nową Astrę Sports Tourer i nową Corsę Electric. Nadal też wchodzimy na nowe rynki, ostatnio do Algierii.”
Od początku tego roku można było zamawiać modele z submarki Opla GSe. GSe to skrót od „Grand Sport electric”, a topowe warianty spełniają oczekiwania związane z tą nazwą. Astra GSe, Astra Sports Tourer GSe i Grandland GSe są wyposażone w specjalne podwozie z technologią KONI FSD (Frequency Selective Damping), a jako najwyższej klasy hybrydy plug-in o mocy systemowej do 221 kW/300 KM zapewniają wyjątkowo mocne osiągi (zużycie paliwa według WLTP1: 1,3-1,2 l/100 km, emisja CO2 30-27 g/km).
Dzięki temu unikalnemu połączeniu, kierowca i pasażerowie modeli Opla GSe mogą podróżować w sportowy, dynamiczny i odpowiedzialny sposób. Wewnątrz, ekskluzywne fotele GSe sprawiają, że kierowca i pasażer czują się w pełni zintegrowani z pojazdem.
Doskonałe fotele nie są jednak tylko zarezerwowane dla kierowców i zasiadających z przodu pasażerów topowych modeli, Opel oferuje wyjątkowo wygodne siedzenia od około 20 lat. Klienci Opla mogą korzystać z ergonomicznych foteli z atestem AGR (Aktion Gesunder Rücken – Akcja na rzecz zdrowych pleców) od 2003 roku.
Podczas tegorocznych targów IAA Mobility w Monachium Opel pokazał, jak połączyć tradycję z innowacyjnością na drodze do zelektryfikowanej przyszłości. Prezentując trzy światowe premiery, Opel powitał gości z branży oraz odwiedzających na dwóch zrównoważonych stoiskach: w środku i w mieście.
Pionierski Opel Experimental reprezentuje wszystko, co definiuje Opla i główne filary marki „Greenovation”, „Detox” i „Modern German”. Jest on w pełni elektryczny, co zmniejsza ślad węglowy; posiada śmiałą i przejrzystą stylistykę oraz koncentruje się na tym, co najważniejsze. Ponadto urzeka imponującymi proporcjami, inteligentnymi rozwiązaniami aerodynamicznymi, niezwykle efektywnym wykorzystaniem przestrzeni i najnowocześniejszą technologią oświetleniową, w tym po raz pierwszy podświetlanym nowym logo Opel Blitz.
Po otwarciu zamówień na nową Astrę Electric na początku lata tego roku, nowa Astra Sports Tourer Electric stała się gwiazdą wrześniowych targów IAA Mobility. Jako jeden z pierwszych w pełni elektrycznych modeli kombi na rynku, ten elektryczny pionier imponuje nie tylko śmiałą i przejrzystą stylistyką, przestronnością i komfortem, ale także lokalnie bezemisyjnymi osiągami. Silnik elektryczny rozwija moc 115 kW/156 KM i dostarcza aż 270 Nm momentu obrotowego. Ponadto, o ile w wielu samochodach elektrycznych prędkość maksymalna jest ograniczona do 150 lub 160 km/h, nową Astrą Sports Tourer Electric można pędzić aż 170 km/h.
Nowa odsłona bestsellerowego Opla Corsa potwierdza, że zrównoważona, lokalnie bezemisyjna mobilność jest dostępna także w segmencie małych samochodów. Podczas targów motoryzacyjnych IAA Mobility, publiczność mogła zobaczyć, że nowa Corsa jest jeszcze bardziej nowoczesna i stylowa. Najbardziej wyróżniającym się elementem nadwozia jest niepowtarzalny pas przedni Opel Vizor, charakterystyczny dla nowej stylistyki marki z udoskonalonymi reflektorami matrycowymi LED Intelli-Lux. Nowa Corsa Electric oferuje teraz dwa w pełni elektryczne układy napędowe: nową wersję o mocy 115 kW/156 KM i zasięgu do 405 kilometrów oraz sprawdzony wariant o mocy 100 kW/136 KM z jeszcze większym zasięgiem do 354 kilometrów (WLTP2). Podobnie jak najnowsze warianty Astry i spółki, nowa Corsa oferuje jako opcję w pełni cyfrowy kokpit oparty na platformie Snapdragon Cockpit firmy Qualcomm Technologies3. System informacyjno-rozrywkowy posiada ulepszoną grafikę, multimedia i rozpoznawanie obrazów, zapewniając bardziej zintegrowany, zawierający kontekstowe informacje, adaptacyjny system kokpitu, który może ewoluować, dostosowując się do preferencji i upodobań pasażerów.
Opel mocno zaznacza swoją obecność innowacyjną kampanią „Yes, of Corsa”, która odpowiada na ważne pytania dotyczące zalet tego małego samochodu. Krótka, rzeczowa i zabawna, skierowana jest do osób poszukujących łatwej i ekscytującej mobilności elektrycznej. Przedsmak nowego, beztroskiego sposobu dotarcia do klientów dała wcześniej równie elektryzująca kampania „Naładowany energią – Opel Mokka Electric”. „Gwiazdą” obok przyciągającego wzrok SUV-a był jaskrawożółty kabel do ładowania, który ożywa, gdy spotyka się z Mokką Electric.
Nowoczesny, postępowy i zawsze gotowy, by zaskakiwać – Opel ponownie potwierdził to w tegorocznych zawodach ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe”. W swoim trzecim sezonie pierwszy na świecie jednomarkowy rajdowy puchar samochodów elektrycznych nadal zapewniał nie tylko emocje i dynamikę, ale także różnorodność, którą potwierdza Corsa Rally Electric zaprojektowana przez Elisę Klinkenberg. Niekonwencjonalny „Art Car” w kolorze zielonym, białym, różowym i czerwonym, wnosi do elektrycznych samochodów rajdowych Corsa powiew świeżości. Napisane białymi literami na czarnym dachu słowo „E[M]POWER!” symbolizuje nie tylko moc elektryczności, która napędza wszystkie samochody startujące w Pucharze, ale także coraz większą liczbę kobiecych zespołów. ADAC Opel Electric Rally Cup oznacza również zrównoważony rozwój, jego pionierska koncepcja została wyróżniona niedawno nagrodą DMSB Sustainability Award (za zrównoważony rozwój) przyznaną przez Niemiecką Federację Sportów Motorowych.
Elektryfikację wywołującą efekt „WOW” zapewnia także Opel Rocks e-XTREME, zwycięzca #OpelDesignHack. Rocks e-XTREME typu one-off pokazuje pełne radości podejście do czterokołowców dzięki charakterystycznym kołom mocno wysuniętym na zewnątrz, aby zapewnić większą szerokość i stabilność, podwójnym wahaczom z przodu i zewnętrznej klatce bezpieczeństwa w intensywnym, jasnożółtym kolorze. Ten wyjątkowy pojazd terenowy przyciągał tłumy na każdej wystawie, na której pojawił w tym roku.
Oprócz samochodów osobowych, Opel jest także liderem w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. Marka zaprezentowała niedawno nowe generacje Opla Combo, Vivaro i Movano. Każda z nowości wnosi stylistyczny powiew świeżości do segmentu LCV. Do najważniejszych elementów odświeżonych kokpitów należą nowe, bezprzewodowe systemy informacyjno-rozrywkowe kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto z kolorowymi ekranami dotykowymi o przekątnej do 10 cali.
Elektryczne wersje nowego Opla Combo, Opla Vivaro i Opla Movano nadal będą zapewniać użyteczność bez kompromisów, podobną do tej, jaką oferują odpowiednie wersje z silnikiem spalinowym. Dzięki najnowocześniejszej technologii akumulatorów i udoskonaleniom, takim jak dodatkowa poprawa wydajności układu napędowego, wszystkie trzy modele nadal będą oferować wiodący w swojej klasie, lokalnie bezemisyjny zasięg elektryczny. Wyróżniają się także pojemnością przestrzeni ładunkowej i możliwościami w zakresie przewozu ładunków. Ponadto, do modelu Vivaro HYDROGEN dołączy w przyszłości zasilana ogniwami paliwowymi wersja największego lekkiego samochodu dostawczego Opla – Movano HYDROGEN.
Zgodnie z informacją podaną ostatnio, na premierę czekają również nowe samochody Opel Combo Electric i Opel Zafira Electric. Dzięki tym przestronnym pojazdom (duże) rodziny czy firmy świadczące usługi transportu wahadłowego mogą podróżować, ciesząc się stylem i łącznością, rzadziej zatrzymując się na ładowanie. Nowy Combo Electric będzie bowiem oferować zasięg do 330 km (50 km więcej w porównaniu do poprzedniego modelu), a nowa Zafira Electric nawet do 350 km (20 km więcej) bez lokalnej emisji spalin (wstępne dane WLTP2; samochody jeszcze niedostępne).
Strategia elektryfikacji i emocje w Oplu będą kontynuowane w przyszłym roku, w związku z realizacją trzech ważnych kamieni milowych. W 2024 roku marka Opel będzie świętować 125-lecie produkcji samochodów i zaoferuje co najmniej jeden model z napędem elektrycznym w każdej linii modelowej. Ponadto następca Crosslanda i całkowicie nowy Grandland będą dostępne z napędem w pełni elektrycznym. Tym samym marka Opel konsekwentnie zmierza w kierunku elektromobilności. Nowy Opel Grandland będzie produkowany w fabryce w Eisenach w Turyngii, w którą Stellantis zainwestuje ponad 130 milionów euro.
Źródło: Opel
Fokus na Allure to wyjątkowe spotkanie artystów z publicznością, która wzięła udział w wernisażu prac,…
Od 9 do 22 stycznia Dacia zaprasza na cykl przedpremierowych prezentacji, podczas których będzie można…
Produkowany wyłącznie w Polsce Volkswagen Crafter, jest obecnie największym z modeli oferowanych przez markę Volkswagen…
Od niemal 30 lat marka Audi wyznacza standardy w personalizacji samochodów klasy premium poprzez program…
Wyniki wyjątkowego konkursu zorganizowanego przez Toyota France potwierdziły niesamowitą wydajność hybryd plug-in Toyoty. Podczas trwającej…
Polska premiera nowego modelu, jakim jest Hyundai INSTER. To najmniejszy elektryk w gamie koreańskiej marki,…