– W pierwszym kwartale sprzedawaliśmy w całej grupie średnio ponad 245 samochodów dziennie. W ciągu pierwszych trzech miesięcy sprzedaliśmy 21 787 aut, co stanowi rekordowy wynik kwartalny w historii. W Czechach było to 12 033 samochodów, w Polsce 4 924, zaś na Słowacji 4 544. Przez platformę Driverama, która rozpoczęła działalność w lutym, sprzedaliśmy 286 pojazdów– podsumowała Karolína Topolová, dyrektor generalna i prezes zarządu AURES Holdings. Jej zdaniem sytuację na rynku samochodów używanych nadal komplikuje szereg czynników, co prowadzi do niedoboru samochodów. – Na rynku brakuje nowych samochodów. Wynika to z problemów w produkcji, które nasiliły się w związku z wojną w Ukrainie. To z kolei doprowadziło do zwiększenia popytu na samochody używane i długoterminowego wzrostu cen o około 15% rocznie w ciągu ostatnich dwóch lat. Tendencja ta prawdopodobnie się utrzyma, a jej złagodzenia raczej nie należy się spodziewać – podsumowuje Karolina Topolová.
Ważnym kierunkiem w rozwoju usług firmy jest obecnie tzw. handel transgraniczny. – Nasze zaawansowane algorytmy pozwalają nam odpowiednio dobrać docelowy rynek sprzedaży dla każdego zakupionego samochodu. Przydzielamy te pojazdy na inny rynek niż ten, na którym je kupiliśmy, bądź oferujemy je na wielu rynkach jednocześnie – w zależności od tego, jak duży potencjał widzimy dla danego auta na innych rynkach. Dzięki temu w jednym miejscu możemy zaoferować ponad 12 tys. sprawdzonych samochodów –mówi Petr Vaněček, dyrektor operacyjny AURES Holdings.
Największym przedsięwzięciem w ramach grupy jest platforma Driverama, skoncentrowana na internetowym handlu samochodami używanymi w Europie Zachodniej. W niespełna rok po rozpoczęciu działalności Driverama ma już 11 punktów sprzedaży detalicznej w Niemczech i zatrudnia 160 osób. Oferta Driverama obejmuje ponad 1 000 pojazdów. – Od czasu uruchomienia platformy Driverama wiosną ubiegłego roku zakupiono ponad 2 800 pojazdów. W ciągu czterech miesięcy 2022 roku (od stycznia do kwietnia) zakupiono ponad 1 600 aut. Obecnie Driverama kupuje ponad 500 samochodów miesięcznie – szczegółowe dane podaje dyrektor generalny Driverama, Stanislav Gálik. – W ramach platformy Driverama sprzedaliśmy ponad 2 600 pojazdów, w tym ponad 600 za pośrednictwem niemieckiej sieci punktów sprzedaży i poprzez dostawy pod wskazany adres.
W pierwszych trzech miesiącach roku działania grupy w zakresie ESG koncentrowały się na pomocy Ukrainie. – Sytuacja w Ukrainie bardzo mnie poruszyła. Ucieszyła mnie natychmiastowa reakcja naszych koleżanek i kolegów z Polski i Słowacji, którzy już następnego dnia zaczęli pomagać na granicy. Przy aktywnym udziale naszych pracowników ze wszystkich sześciu krajów, w których prowadzimy działalność, wysłaliśmy już prawie 4 000 000 koron do organizacji non-profit (np. People in Need – Ludzie w potrzebie). Co tydzień wysyłamy na Ukrainę średnio 800 apteczek pierwszej pomocy. Przygotowaliśmy miejsca noclegowe dla matek i dzieci przybywających z Ukrainy – w oddziałach w Czechach i na Słowacji. Okazały się bardzo potrzebne – i niemal natychmiast zostały zajęte. Wypożyczyliśmy ponad 20 samochodów organizacjom pomocowym non-profit, aby przewieźć ukraińskie rodziny w bezpieczne miejsca. Dwustu naszych pracowników wzięło udział w akcjach charytatywnych – zarówno w Czechach, jak i w Polsce. W Czechach i na Słowacji rozpoczęliśmy zbiórkę żywności, artykułów higieny osobistej i zabawek dla dzieci. Mniej więcej za tydzień wszystkie dary przekażemy słowackiej inicjatywie pomocowej „Kto pomoże Ukrainie” – wylicza Karolina Topolová.
W ramach dalszego rozwoju działań skupionych na odpowiedzialności społecznej, spółka AURES Holdings wspólnie z Automobilklubem Słowackim (ÚAMK SR) urucoamiła program pomocy ofiarom wypadków drogowych na Słowacji, gdzie tego typu wsparcie było dotychczas całkowicie niedostępne. – W Czechach od ponad dwóch dekad wspieramy fundację, która pomaga finansowo dzieciom, których rodzice zginęli w wypadkach drogowych. Bardzo się cieszę, że na Słowacji znaleźliśmy partnera w postaci Automobilklubu Słowackiego i wspólnie założyliśmy oraz uruchomiliśmy tę fundację. Mam nadzieję, że również na Słowacji szybko będziemy mogli udzielić pomocy konkretnym dzieciom, które straciły mamę lub tatę w wypadku samochodowym – dodała Karolina Topolová. W Republice Czeskiej fundacja rozpatrzyła już prawie 900 wniosków.Wielkość wsparcia przekazanego dzieciom sięgnęła ponad 15 mln koron czeskich. Fundacja wspiera dzieci, które straciły jednego lub oboje rodziców w wypadku samochodowym przez cały okres studiów, przekazując im środki finansowe raz w roku do chwili ukończenia przez nie 25. roku życia.
Źródło: AAA Auto
Samochody są dla wielu z nas nieodłącznym towarzyszem zarówno weekendowych eskapad, jak i wakacyjnych podróży.…
Od pojazdów wojskowych, przez rajdy, aż do samochodów osobowych. Tak wyglądała droga, jaką pokonał napęd…
Nowy, elektryczny Ford Capri zdobył maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP (European…
Hyundai Motor Europe (HME) ogłosił, że Xavier Martinet zastąpi Michaela Cole'a na stanowisku prezesa i…
Toyota Motor Corporation w pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku sprzedała globalnie 7,61 mln samochodów i…
Elektryczny SUV coupe CUPRA Tavascan, dołączając do modeli Formentor, Leon i Born, potwierdza wysoką pozycję marki…