W ciągu ostatniego roku projekt „for Tomorrow”, za pośrednictwem 91 laboratoriów akceleracyjnych UNDP w 115 krajach, połączył innowatorów z całego świata, którzy rozwiązują lokalne problemy, czyniąc miasta dostępnymi dla wszystkich, bezpiecznymi, elastycznymi i zrównoważonymi. Akceleratory UNDP są siłą napędową w poszukiwaniu lokalnych innowatorów na tzw. Globalnym Południu. Nauczyły się od tych poszukiwaczy innowacji, którzy z determinacją mierzą się ze skutkami zmian klimatycznych, ubóstwem i innymi wyzwaniami, jak przyczynić się do zrównoważonego wzrostu i zarządzania naszymi wspólnymi społecznościami.
Z okazji pierwszej rocznicy, Hyundai Motor wraz z akceleratorami UNDP wirtualnie gościły w transmitowanym na żywo wydarzeniu, Dialogue for Tomorrow, podczas 76. dorocznego Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, które odbyło się 29 września.
W UNDP wierzymy, że społeczne innowacje mają kluczowe znaczenie, jeśli chcemy przyspieszyć postęp w osiąganiu Globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju. Zaplanowaliśmy pierwszą rocznicę, aby połączyć członków społeczności „for Tomorrow”, wzmocnić więzi, które nas łączą i wspierać rozwiązania, które napędzają konieczne zmiany w miastach i społecznościach na całym świecie.
Świętowanie pierwszego roku platformy „for Tomorrow” jest znaczącym kamieniem milowym dla całego naszego zespołu. Mieliśmy okazję zaopiniować, zaangażować i upoważnić innowatorów, którzy pilnie pracują, aby stworzyć zrównoważoną przyszłość na całym świecie. Ponieważ zrównoważonego jutra nie da się osiągnąć bez wspólnego wysiłku, cieszymy się, że odegraliśmy rolę w stworzeniu platformy, która kultywuje innowacje obywatelskie i obywatelstwo korporacyjne na skalę globalną.
Wydarzenie „Dialogue for Tomorrow” było częścią corocznego harmonogramu oficjalnych wydarzeń UNDP, a także oficjalną częścią Programu Sieci Innowacji ONZ podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Różne obywatelskie pomysły zgłoszone do projektu „for Tomorrow” obejmują:
Rozwiązania te pochodzą od ludzi, aktywistów, którzy są nieformalni, organiczni i kreatywni, ale także zrównoważeni, praktyczni, prężni i holistyczni.
Benjamin de la Peña i Paola Constantino wymienili poglądy na temat nieformalnego transportu, oddolnych rozwiązań oraz ich wpływu na miasta i życie miejskie. Po dyskusji panelowej odbyła się sesja pytań i odpowiedzi na żywo, podczas której wybrani innowatorzy ze społeczności „for Tomorrow” podzielili się swoimi pomysłami i omówili potencjał rozwiązań społecznych, aby sprostać najbardziej palącym zrównoważonym i sprawiedliwym wyzwaniom.
Od momentu powstania we wrześniu 2020 roku na 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, inicjatywa „for Tomorrow” promowała ponad 72 społecznych innowatorów w 44 krajach na całym świecie, dzieląc się ich historiami i umożliwiając im kontakt się za pośrednictwem platformy z innymi innowatorami.
„For Tomorrow” przyjmuje do września 2022 roku propozycje z całego świata. Aby dowiedzieć się więcej na temat „for Tomorrow” i jego obecności na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, odwiedź www.fortomorrow.org
Źródło: Hyundai
Karczowniki, płazy, nietoperze, borsuki czy wylęgające się ptaki drapieżne nie są stworzeniami, jakich można by…
Firma Astara Poland – generalny dystrybutor Mitsubishi Motors w Polsce – wprowadza na nasz rynek…
Leapmotor błyszczy w świetle reflektorów podczas 101. edycji targów motoryzacyjnych Brussels Motor Show, pierwszym międzynarodowym…
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji , ogłosił znaczące ulepszenie swoich Orbis Maps. Zaoferują…
Nowe Audi A6 e-tron zwyciężyło w kategorii „Duży samochód” w konkursie Women's Worldwide Car of…
Lexus oficjalną sprzedaż w Polsce rozpoczął w 1997 roku, a już osiem lat później w…