Linie Emirates poinformowały, że prawie jedna trzecia floty autobusów transportowych dla personelu pokładowego w Dubaju będzie teraz zasilana biopaliwem. Jest to kolejny krok przewoźnika w redukcji emisji, która jest misją środowiskową linii lotniczych.
Kontraktowany usługodawca Emirates, Al Wegdaniyah, zobowiązał się do obsługi wszystkich przejazdów z użyciem biodiesla dostarczanego przez Neutral Fuels, jednego z wiodących producentów biopaliw w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Składnikiem paliwa jest zużyty olej kuchenny miejscowego pochodzenia.
Emirates w samym Dubaju korzystają z floty prawie 50 autobusów, aby bezpiecznie przewozić personel pokładowy między miejscem zamieszkania a miejscem pracy, co oznacza pokonywanie średnio 700 tys. kilometrów miesięcznie. Obok operacji lotniczych, planowanie tras i harmonogramów transportu naziemnego jest ważnym aspektem optymalizacji transportu i redukcji emisji.
Szacuje się, że oszczędność dwutlenku węgla dzięki tej inicjatywie to 75 tys. kg rocznie. Przewoźnik współpracuje też z innymi dostawcami usług transportowych, aby rozszerzyć tę inicjatywę na całą swoją flotę transportową.
Karl W. Feilder, dyrektor generalny Neutral Fuels pogratulował Emirates i Al Wegdaniyah inicjatywy. Jest ona zgodna z celami zrównoważonego rozwoju w zakresie energii, które Zjednoczone Emiraty Arabskie zobowiązały się osiągnąć do 2050 r. Stosowanie biopaliw ogranicza emisję gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń, a zmianę można łatwo wprowadzić, ponieważ przejście z paliw kopalnych na biopaliwa nie wymaga modyfikacji silników wysokoprężnych. Biopaliwa mają pozytywny wpływ na silniki, ich właściwości smarne zapobiegają przedwczesnemu zużyciu i awariom. Dodatkowo działają jako detergent w układach paliwowych, usuwając złogi osadu, co poprawia wydajność i zmniejsza koszty konserwacji.
Ponadto linie Emirates testują obecnie autobusy elektryczne do transportu załogi między terminalem a samolotem w strefie operacyjnej na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju.
Przez lata Emirates inwestowały w pojazdy elektryczne do swoich operacji naziemnych. W najnowocześniejszym Emirates Engineering Centre w Dubaju, które obejmuje kompleks hangarów, warsztatów, magazynów i biur, codziennie eksploatowanych jest ponad 130 elektrycznych wózków i 80 elektrycznych pojazdów do transportu materiałów, w tym wózków widłowych.
Emirates angażują się w ochronę środowiska, koncentrując swoje wysiłki na trzech głównych obszarach: redukcji emisji, odpowiedzialnej konsumpcji oraz ochronie dzikiej przyrody i siedlisk.
Emirates prowadzą kompleksowy program oszczędzania paliwa, analizują i wdrażają sposoby na ograniczenie niepotrzebnego spalania paliwa i emisji wszędzie tam, gdzie jest to możliwe operacyjnie, zarówno w powietrzu, jak i na lądzie.
Eksploatacja nowoczesnych i oszczędnych samolotów pozostaje centralnym elementem modelu biznesowego Emirates od samego początku istnienia linii. Ta inwestycja warta wiele miliardów dolarów jest największym zobowiązaniem Emirates – nie tylko w zapewnianiu komfortu pasażerom, ale także zmniejszaniu naszego wpływu na środowisko.
Źródło: Emirates
Samochody są dla wielu z nas nieodłącznym towarzyszem zarówno weekendowych eskapad, jak i wakacyjnych podróży.…
Od pojazdów wojskowych, przez rajdy, aż do samochodów osobowych. Tak wyglądała droga, jaką pokonał napęd…
Nowy, elektryczny Ford Capri zdobył maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP (European…
Hyundai Motor Europe (HME) ogłosił, że Xavier Martinet zastąpi Michaela Cole'a na stanowisku prezesa i…
Toyota Motor Corporation w pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku sprzedała globalnie 7,61 mln samochodów i…
Elektryczny SUV coupe CUPRA Tavascan, dołączając do modeli Formentor, Leon i Born, potwierdza wysoką pozycję marki…