Chociaż produkcja samochodów została tymczasowo wstrzymana, to w domu marki Rolls-Roycetrwa wytwarzanie innego, unikalnego brytyjskiego dobra: najbardziej ekskluzywnego miodu na świecie.
Firmowa pasieka powstała trzy lata temu i pracuje w niej teraz 250 000 pszczół, by w obecnym sezonie wyprodukować jeszcze więcej miodu „Rolls-Royce Honey”. Angielskie pszczoły miodne w doskonałym zdrowiu przetrwały zimę, a teraz oblatują ponad pół miliona drzew, krzewów i dzikich kwiatów rosnących na 42-akrowym terenie Rolls-Royce’a oraz porośnięty roślinnością „żywy dach” fabryki o powierzchni 8 akrów – największy taki w Wielkiej Brytanii. Szukające przygody pszczoły wypuszczają się dalej do pobliskiej posiadłości Goodwood Estate, gdzie rozciągający się na powierzchni 12 tys. akrów wiejski pejzaż hrabstwa West Sussex stanowi jedną z pereł Parku Narodowego South Downs.
W powstałej w 2017 roku pasiece Goodwood znajduje się 6 tradycyjnych drewnianych uli, a każdy z nich zdobi znamionowa polerowana stalowa tabliczka powstała w warsztacie Bespoke. Pięć uli nosi nazwę modeli z rodziny produktowej Rolls-Royce’a–„Phantom”, „Wraith”, „Ghost”, „Dawn”oraz „Cullinan” – zaś szósty „Spirit of Ecstasy” został nazwany na cześć tej wspaniałej figurki.
Pszczoły odpowiadają za produkcję unikalnego i pożądanego produktu. Pod koniec każdego sezonu miód „The Rolls-Royce of Honey” jest zbierany przez lokalnych specjalistów i serwowany gościom marki, w tym klientom zamawiającym swoje samochody w Atelier.
Projekt pasieki to odpowiedź firmy Rolls-Royce Motor Cars na realne i faktyczne zagrożenie dla populacji brytyjskiej pszczoły miodnej. Pszczoły są głównymi zapylaczami wielu drzew i innych roślin, w tym wielu owoców i warzyw, których zbiory są kluczowe dla lokalnej gospodarki rolnej. Jednakże brak pożytku, którego główną przyczyną jest utrata siedlisk roślinności, spowodował w ostatnich latach dramatyczny spadek liczebności owadów.
Nie inaczej jest w Parku Narodowym South Downs sąsiadującym z the Home of Rolls-Royce. Porośnięte roślinnością wapienne wzgórza, ważne dla dzikich zapylaczy, w tym pszczół miodnych, trzmieli i błękitnych motyli modraszków adonisów, stanowią obecnie zaledwie 4 proc. całkowitej powierzchni parku. Ponadto są porozrzucane po jego terenie, co utrudnia przemieszczanie się owadów.
Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, powstanie pasieki dało impuls i wzmocniło nową kampanię prowadzoną przez organizację South Downs National Park Trust zwracającą uwagę na ten ważny problem. Akcja Bee Lines ma wspierać rolników i właścicieli terenów w tworzeniu nowych korytarzy kwiatowych, które połączyłyby tereny zamieszkane przez owady, co pomogłoby im rozwijać populację. Także mieszkańcy i firmy z terenów parku są zachęcani do włączenia się w projekt i sadzenia roślin łąkowych w ogrodach i poza nimi.
“Prowadzenie pasieki mocniej podkreśla nasze zaangażowanie w ochronę środowiska mające wpływ na wszystko, co robimy w Goodwood” – powiedział Richard Carter, Global Communications Directorw Rolls-Royce Motor Cars. „Nasze zrównoważone budynki, korzystanie z energii gorących źródeł, system zarządzania deszczówką oraz stworzenie azylu dla dzikiego ptactwa, już teraz stawia naszą fabrykę w Goodwood jako jedną z najbardziej przyjaznych środowisku. Poprzez ten projekt, który wspiera bioróżnorodność na naszym terenie, w tym na olbrzymim zielonym dachu, dołączamy do działań na rzecz odnowy populacji pszczół w Wielkiej Brytanii.”
Źródło: Rolls-Royce, Auto Fus
Najbardziej misterny haft kiedykolwiek wykonany do wnętrza Rolls-Royce’a, został zaprojektowany i wykonany w domu marki w Goodwood, West Sussex (Home of Rolls-Royce). Sokół wędrowny, najszybszy ptak na świecie słynący ze swojej potęgi i prędkości, stał się przedmiotem dociekań zespołu utalentowanych projektantów działu Bespoke. Haft ukazujący polującego ptaka w piękny sposób ozdabia Wraitha, potężnego i dynamicznego Grand Tourera.
Ten unikalny haft jest najnowszym dziełem Royce Bespoke Collective. Polujący ptak, stworzony przez członków Rolls-Royce Bespoke Design Team, ma jakość niemal realistyczną i został umieszczony pomiędzy chmurami na podsufitce. Stworzenie składającego się z niemal 250 000 przeszyć, robiącego wrażenie dzieła, zajęło zespołowi projektantów, rzemieślników i inżynierów ponad miesiąc.
Karczowniki, płazy, nietoperze, borsuki czy wylęgające się ptaki drapieżne nie są stworzeniami, jakich można by…
Firma Astara Poland – generalny dystrybutor Mitsubishi Motors w Polsce – wprowadza na nasz rynek…
Leapmotor błyszczy w świetle reflektorów podczas 101. edycji targów motoryzacyjnych Brussels Motor Show, pierwszym międzynarodowym…
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji , ogłosił znaczące ulepszenie swoich Orbis Maps. Zaoferują…
Nowe Audi A6 e-tron zwyciężyło w kategorii „Duży samochód” w konkursie Women's Worldwide Car of…
Lexus oficjalną sprzedaż w Polsce rozpoczął w 1997 roku, a już osiem lat później w…