Wiadomości

Rolls-Royce – ekskluzywny miód z pasieki w Goodwood

Chociaż produkcja samochodów została tymczasowo wstrzymana, to w domu marki Rolls-Roycetrwa wytwarzanie innego, unikalnego brytyjskiego dobra: najbardziej ekskluzywnego miodu na świecie.

  • W sześciu ulach znajdujących się na terenie domu marki Rolls-Royce w Goodwood w hrabstwie West Sussex (the Home of Rolls-Royce, Goodwood, West Sussex)mieszka ok. ćwierć miliona angielskich pszczół miodnych.
  • Ochrona ginącego, choć kluczowego dla życia, gatunku idzie w parze z kompleksową wizją i działaniami na rzecz ochrony środowiska prowadzonymi przez firmę.
  • Ważny impuls i wsparcie dla kampanii Bee Lines, której celem jest zatrzymanie wymierania pszczół w południowo-wschodniej Anglii i stworzenie schronienia dla zapylaczy w Parku Narodowym South Downs (South Downs National Park).

Firmowa pasieka powstała trzy lata temu i pracuje w niej teraz 250 000 pszczół, by w obecnym sezonie wyprodukować jeszcze więcej miodu „Rolls-Royce Honey”. Angielskie pszczoły miodne w doskonałym zdrowiu przetrwały zimę, a teraz oblatują ponad pół miliona drzew, krzewów i dzikich kwiatów rosnących na 42-akrowym terenie Rolls-Royce’a oraz porośnięty roślinnością „żywy dach” fabryki o powierzchni 8 akrów – największy taki w Wielkiej Brytanii. Szukające przygody pszczoły wypuszczają się dalej do pobliskiej posiadłości Goodwood Estate, gdzie rozciągający się na powierzchni 12 tys. akrów wiejski pejzaż hrabstwa West Sussex stanowi jedną z pereł Parku Narodowego South Downs.

W powstałej w 2017 roku pasiece Goodwood znajduje się 6 tradycyjnych drewnianych uli, a każdy z nich zdobi znamionowa polerowana stalowa tabliczka powstała w warsztacie Bespoke. Pięć uli nosi nazwę modeli z rodziny produktowej Rolls-Royce’a–„Phantom”, „Wraith”, „Ghost”, „Dawn”oraz „Cullinan” – zaś szósty „Spirit of Ecstasy” został nazwany na cześć tej wspaniałej figurki.

Południowoafrykańska malarka Dr Esther Mahlangu namalowała unikalny obraz do Galerii Rolls-Royce Phantoma

Pszczoły odpowiadają za produkcję unikalnego i pożądanego produktu. Pod koniec każdego sezonu miód „The Rolls-Royce of Honey” jest zbierany przez lokalnych specjalistów i serwowany gościom marki, w tym klientom zamawiającym swoje samochody w Atelier.



Projekt pasieki to odpowiedź firmy Rolls-Royce Motor Cars na realne i faktyczne zagrożenie dla populacji brytyjskiej pszczoły miodnej. Pszczoły są głównymi zapylaczami wielu drzew i innych roślin, w tym wielu owoców i warzyw, których zbiory są kluczowe dla lokalnej gospodarki rolnej. Jednakże brak pożytku, którego główną przyczyną jest utrata siedlisk roślinności, spowodował w ostatnich latach dramatyczny spadek liczebności owadów.

Rolls-Royce – rekord wszech czasów w 116-letniej historii

Nie inaczej jest w Parku Narodowym South Downs sąsiadującym z the Home of Rolls-Royce. Porośnięte roślinnością wapienne wzgórza, ważne dla dzikich zapylaczy, w tym pszczół miodnych, trzmieli i błękitnych motyli modraszków adonisów, stanowią obecnie zaledwie 4 proc. całkowitej powierzchni parku. Ponadto są porozrzucane po jego terenie, co utrudnia przemieszczanie się owadów.

Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, powstanie pasieki dało impuls i wzmocniło nową kampanię prowadzoną przez organizację South Downs National Park Trust zwracającą uwagę na ten ważny problem. Akcja Bee Lines ma wspierać rolników i właścicieli terenów w tworzeniu nowych korytarzy kwiatowych, które połączyłyby tereny zamieszkane przez owady, co pomogłoby im rozwijać populację. Także mieszkańcy i firmy z terenów parku są zachęcani do włączenia się w projekt i sadzenia roślin łąkowych w ogrodach i poza nimi.

“Prowadzenie pasieki mocniej podkreśla nasze zaangażowanie w ochronę środowiska mające wpływ na wszystko, co robimy w Goodwood”  – powiedział Richard Carter, Global Communications Directorw Rolls-Royce Motor Cars. „Nasze zrównoważone budynki, korzystanie z energii gorących źródeł, system zarządzania deszczówką oraz stworzenie azylu dla dzikiego ptactwa, już teraz stawia naszą fabrykę w Goodwood jako jedną z najbardziej przyjaznych środowisku. Poprzez ten projekt, który wspiera bioróżnorodność na naszym terenie, w tym na olbrzymim zielonym dachu, dołączamy do działań na rzecz odnowy populacji pszczół w Wielkiej Brytanii.”

Źródło: Rolls-Royce, Auto Fus

Rolls-Royce Falcon Wraith z najbardziej misternym haftem w historii

Najbardziej misterny haft kiedykolwiek wykonany do wnętrza Rolls-Royce’a, został zaprojektowany i wykonany w domu marki w Goodwood, West Sussex (Home of Rolls-Royce). Sokół wędrowny, najszybszy ptak na świecie słynący ze swojej potęgi i prędkości, stał się przedmiotem dociekań zespołu utalentowanych projektantów działu Bespoke. Haft ukazujący polującego ptaka w piękny sposób ozdabia Wraitha, potężnego i dynamicznego Grand Tourera.

Ten unikalny haft jest najnowszym dziełem Royce Bespoke Collective. Polujący ptak, stworzony przez członków Rolls-Royce Bespoke Design Team, ma jakość niemal realistyczną i został umieszczony pomiędzy chmurami na podsufitce. Stworzenie składającego się z niemal 250 000 przeszyć, robiącego wrażenie dzieła, zajęło zespołowi projektantów, rzemieślników i inżynierów ponad miesiąc.



Redakcja

Recent Posts

Sunderland nie tylko miejscem produkcji Nissana LEAF

Karczowniki, płazy, nietoperze, borsuki czy wylęgające się ptaki drapieżne nie są stworzeniami, jakich można by…

10 godzin ago

Mitsubishi Colt z instalacją LPG już na polskim rynku

Firma Astara Poland – generalny dystrybutor Mitsubishi Motors w Polsce – wprowadza na nasz rynek…

10 godzin ago

Brussels Motor Show 2025 – premiera Leapmotor C10 w wersji z technologią Range Extender

Leapmotor błyszczy w świetle reflektorów podczas 101. edycji targów motoryzacyjnych Brussels Motor Show, pierwszym międzynarodowym…

10 godzin ago

TomTom Orbis Maps oferują teraz geometrię pasa ruchu 3D dla każdej drogi

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji , ogłosił znaczące ulepszenie swoich Orbis Maps. Zaoferują…

10 godzin ago

Women’s Worldwide Car of the Year 2025 – Audi A6 e-tron zwycięzcą kategorii Duży samochód

Nowe Audi A6 e-tron zwyciężyło w kategorii „Duży samochód” w konkursie Women's Worldwide Car of…

10 godzin ago

Lexus sprzedał w Polsce 50 tys. samochodów z napędem hybrydowym

Lexus oficjalną sprzedaż w Polsce rozpoczął w 1997 roku, a już osiem lat później w…

1 dzień ago